Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 KVH Československo 1945 - 1990
Diskusní forum KVH ČS 1945 - 1990
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Disciplína u NVA

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Národní lidová armáda NDR
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sepp
1. ročník
1. ročník


Založen: 25. 06. 2010
Příspěvky: 5
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá červen 25, 2010 6:33 am    Předmět: Disciplína u NVA Odpovědět s citátem

Nazdar, někde jsem četl, ?e nejvíc disciplínovanou a vycvičenou armádou Var?avské smlouvy byla právě NVA. Máte někdo bli??í informace?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sepp
1. ročník
1. ročník


Založen: 25. 06. 2010
Příspěvky: 5
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá červenec 09, 2010 6:07 am    Předmět: Základní vojenská příručka NVA z roku 1980 Odpovědět s citátem

Povedlo se mi najít vojenskou příručku NVA z roku 1980. Něco jsem přelo?il. Předem se omlouvám, můj překlad asi nebude úplně přesný, co jsem nezvládnul přelo?it jsem upravil nebo vypustil.

Základní vojenská příručka NVA z roku 1980

Základní ustanovení
Ustanovení zahrnují po?adavky na slu?bu pro vojenské jednotky a civilní zaměstnance, organizaci slu?eb, a pravidla chování a sou?ití vojenského personálu. Jejich dodr?ování je nezbytné pro udr?ování vojenské kázně a pořádku. Příslu?níci armády musí vojenskou disciplínu a pořádek znát a striktně dodr?ovat. Star?í a zku?ený voják personál poskytuje mladému a nezku?enému soudruhu nesobeckou podporu. Ka?dý voják ctí disciplínu, řád, slu?nost, pořádek a čistotu. Slou?it v jednotkách s dobrou kázní a pořádkem, s kamarádsky vzájemnou podporou je radost. Výsledky politické přípravy a bojového výcviku jsou zde vysoké.

Denní plán
Denní plán obsahuje pevně organizovaný rozvrh, včetně vyjádření vojenské kázně a pořádku. Ka?dodenní re?im dne je zaznamenáván. Denní rozvrh obsahuje čas a místo ve?kerých činností, které jednotky budou provádět Den začíná budíčkem a končí večerkou.

Budíček
Voják okam?itě vstane z postele na signál nebo příkaz dozorčího, ustele postel a připraví se na rozcvičku. Toto pravidlo platí pro v?echny vojáky. Re?im pro jednotky sídlící mimo kasárna určí velitel roty..

Ranní cvičení, ranní hygiena
Ranní cvičení vede střídavě ka?dý den jeden velitel čety Po rozcvičce následuje ranní hygiena, které se účastní v?ichni vojáci.

Úklid vojenských ubikací
Po ranní hygieně se vojáci věnují úklidu ubikací jednotky. Pak proběhne kontrola úklidu.

Snídaně
Jednotka snídá, obědvá i večeří v uzavřené jídelně,pokud není stanoveno jinak. V plánu slu?eb je osoba zodpovědná za výdej potravin, úklid a mytí nádobí.

Volný čas
Podle specifikace denní slu?by mají vojáci ve stanovenou dobu volný čas. Během této doby se voják mů?e zúčastňovat kulturních a sportovních aktivit, vzdělávat se a spravovat své osobní zále?itosti. Účast je dobrovolná . Způsob trávení volného času respektuje přání a sklony vojáka. Při trávení volného času voják respektuje po?adavky velitele roty.

Pokoje jednotky
V přední části místnosti spí ti vojáci, kteří mají noční směnu. Čisté oděvy jsou zavě?eny ve skříni, spodní prádlo je na stolku, boty stojí u stolku . (asi obdoba BoPo komínku v ČSLA)]. Po večerce není povoleno vycházet z ubikací . Případný návrat vojáků po večerce nenaru?uje spánek ostatních vojáků.

Společné sou?ití v kasárnách
Při společném sou?ití v kasárnách vojáci přísně dodr?ují stanovený re?im. Obecná zařízení jako jídeleny s ubrusy, květiny, závěsy, obrazy a jiné nástěnné dekorace musí být bezpečná. Dal?í zařízení, stejně jako dekorace na zdi musí být vkusné a kulturní.

Pokoje
Pokoje jsou udr?ovány v čistotě po celou dobu. Stoličky jsou u stolu a postele správně ustlané. Popelníky jsou při upu?tění místnosti prázdné.Vojáci, kteří le?í na posteli si musí sundat boty a svrchní oděv. Při opu?tění pokoje si voják schová cennosti. V posteli je zakázáno kouřit.

Skříňka
Skříně jsou čisté a srovnané dle předpisu. Ve skříních nesmí být zka?ené jídlo. Speciální oblečení a vybavení nepatří do skříně! Oděvy jsou čisté. Ka?dá skříň je vybavena ?títkem se jménem a je uzamčena visacím zámkem!

To? v?e, je?tě mám v záloze nějakou sportovní příručku NVA, ale a? později.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Národní lidová armáda NDR Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group