Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 KVH Československo 1945 - 1990
Diskusní forum KVH ČS 1945 - 1990
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

O jakou knihu se jedná?

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Knihy, filmy, seriály apod.
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lowpass
4. ročník
4. ročník


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 388
Bydliště: ČSSR

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 2:56 pm    Předmět: O jakou knihu se jedná? Odpovědět s citátem

Na Aukru má jeden prodejce u dvou aukcí jako ilustrační fotografie z nějaké knihy, ale na můj dotaz mi odpověděl, ?e neví, ze které publikace jsou??? Nevíte někdo?

http://www.aukro.cz/item669691414_paragansky_baret_csla_jehlici_velka_velikost_59.html

a

http://www.aukro.cz/item669697685_batoh_vysadkaru_pruzkumniku_csla_80_ta_leta.html.

Zajímá mě to i proto, ?e nejspí? vím, kde to bylo foceno a dokonce, ?e jednoho, mo?ná i dva, z těch kluků znám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hruška
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 02. 2006
Příspěvky: 803
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: st červenec 08, 2009 4:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, ?e je to z jedné knihy která vy?la v angličtině, ale u nás je k dispozici i český překlad. Musim skočit do knihovny a podivat se co je to přesně za publikaci. Myslim, ?e něco na způsob Výsadkové jednotky ve světě nebo tak podobně.
_________________
"Zavdej si s ďáblem a budeš páchnout sírou."
(německé přísloví)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hruška
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 02. 2006
Příspěvky: 803
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 4:42 pm    Předmět: Nelezeno Odpovědět s citátem

Tak konečně jsem se k tomu dostal. A sláva, hurá, nalezeno!

Kniha: Elitní jednotky světa (Eric Micheletti, Na?e vojsko: 2005)
http://img181.imageshack.us/i/obal.jpg/

Konkrétní stránky jsou 70-71:
http://img220.imageshack.us/gal.php?g=42536537.jpg

Jinak ten obrázek paragána, tam dali snad jen pro pobavení Wink
_________________
"Zavdej si s ďáblem a budeš páchnout sírou."
(německé přísloví)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lowpass
4. ročník
4. ročník


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 388
Bydliště: ČSSR

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 6:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardak
2. ročník
2. ročník


Založen: 26. 02. 2009
Příspěvky: 72
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 1:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na té fotcr s výsadkářem z jehličím sedí mo?ná jen ten samopal ale v?e zbastlené
_________________
Neprojdou!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Budulínek
Člen


Založen: 21. 02. 2006
Příspěvky: 2383
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 3:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no spí? si někdo moc prohlí?el knihu "armády VS" a popletl maďara, endéráka a čechoslováka dohromady.
_________________
Puč mi čepicí!... za stofků! - ne! To je kostým!

Kdykoliv jsem něco dělal, tak se u toho pila desítka!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hruška
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 02. 2006
Příspěvky: 803
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tady ste si asi popletli fotografii a skresbou, ne? Na fotkách nic zvlá?tního, ale na tom kreslenym obrázky je to chyba vedle chyby...
_________________
"Zavdej si s ďáblem a budeš páchnout sírou."
(německé přísloví)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 7:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podivejte se, ja v tehle zemi ziju (UK), vlastne to budou uz dva roky, a taky jsem samozrejme patral po vsem moznem...

Souhrnem zcela bez obalu muzu rict, ze oni cpou sami do sebe jen sami sebe...tzn, co je British, to je nej...to ostatni je...cituji mysleni prumerneho Brita: ..no dobre, pripoustim, ze to existuje, ale neni to nase, Britske...

Prikladem muze byt treba toto: vyjde-li v UK monografie o cemkoli a ja davam priklad o MiG-17 kterou mam, pak sesit o 100 listech obsahuje na 13 strankach celkem podrobny vycet jednotlivych stroju i s jejich osudy Polskeho Letectva a Letectva byvale NDR. O Ceskoslovensku je tam nutna zminka na 20 radku, kdyz uz se tu ten letoun uzival, o pravopisnych chybach nemluvim, doprovazena 1-2 spatnymi fotografiemi temer spionazniho charakteru z roku 1960 (mozna pretisk ofiko fotky z novin)...to uz i ti Bulhari tam maji vetsi clanek. A kdyz se tu zeptate kohokoli, proc toho tam neni vic a spravne, dostanete vynadano do drzosti a ze to je snad i tajne...nedivte se tedy, ze tam jsou ohledne CSSR chyby nejen v teto knize, ale vlastne kdekoli (proc ja jsem vlastne odjel...???)

Takze cokoli, co neni britske (nebo americke) a je to komercni muze obsahovat cokoli, nebot je to urcene mase. Odbornici, kteri se specializuji na neco konkretniho na to prijdou, ale vezmete si, ze "cteneho ctenare", ktery si to koupi na zapade zajimaji jeho specialove. No a vychod je tam proto, ze proste existoval a ta doba byla..

Kdyz se tu prochazim po kramech, pak WWII je na spici. Spitfire a Hurricane vedou jasne. Pak trochu pozemniho vojska a tankistu a neco malo namornictva. A pak je ticho, tzn od Koreje az po pad zelezne opony TICHO.
Pak je neco malo o Zalivu a vsude je plno ted o Iraku a Afghanistanu, jak tam ti chudacci vojacci trpi pod spinavym vedenim boje protivniku, a jak jim tady ty jejich babovky slzej do mailu...

Vseobecne mne napada, zda by byl tuna v CR schopen nekdo vydat neco hodnotnejsiho o CSLA (v duchu Blahoutu treba, ale trochu jinac zpracovaneho) a pak to treba protlacil ven..aniz by si to sel drive hodit z poprasku, ktery tim zpusobi hlavne doma sam sobe...

Takze zaverem chci rict, ze mnoha literatura, ktera venku vychazi i dnes, casto cerpa z materialu kolem roku 1985-90 a i na Zapade se podava v duchu, jako by ta Studena valka porad pokracovala. Pro mysl ctenare je to pritazlivejsi, lidi jsou stejni na celem svete a obcas mluvi trochu jinym jazykem, ale mysli stejne...
_________________
Za vsechno muze tenhle on:
A Rallye ABC EP-SI-LON...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Knihy, filmy, seriály apod. Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group