Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 KVH Československo 1945 - 1990
Diskusní forum KVH ČS 1945 - 1990
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jak jste se dostali k ČSLA?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Všeobecná diskuse
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Risk3
3. ročník
3. ročník


Založen: 13. 11. 2006
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 5:54 pm    Předmět: Jak jste se dostali k ČSLA? Odpovědět s citátem

Lidi, jak se tak svojí sbírečkou prohrabávám, napadá mě na vás dotaz...
Jak jste se vůbec k ČSLA, případně ke sběratelství a tomuhle směru obecně dostali? Kdy?
Já kdy? to tak vezmu tak u mě to začalo cca v 10 letech kdy? jsem se chtěl podobat tátovi - nosil v?dycky na čarodějnice k ohni kompletní 60ky, a já vyrazil s mámou do Hole?ovic na tr?nici a sehnal ve výprodeji čepici vzor 85 s odznáčkem ČSFR, kalhotový opasek k jehličí (i k ostatnímu, ale víte o co jde, ?e jo...) a feldfla?ku NDR (plastovou v jehličnatym filcu s kelímkem z hliníku Smile ) Tohle spolu s "uniformami" co mi máma u?ila mi vydr?elo asi do 13 roků, ne? jsem sehnal kompletní 60ky, teď se to rozrostlo i o 85ky, 63ky, 92ky, 95ky a Punktarny od Bundeswehru...

Někdo se k tomu dostane tak jako já, někdo přes čundry, někdo jinak... je zajímavý? to i jenom sledovat, jak se to v lidech vyvíjí Smile Svoje 2 bratrance u? vychovávám k podobnýmu směru...

Dotaz 2 - Máte doma nějaký znehodnocený zbraně? Pochlubte se sbírečkou... Smile A? mam nad čim slintat... Já tu mam 2x SA 58, 1x SA 24 a 1x UK 59... Radost udělaj!!! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2008 6:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já si od malička hrál na vojáčky. První věci ve "sbírce" byly takový ty rodinný krámy jako VOPy vyhozený z vyhořelýho skladu, civilní republiková maska, odznaky po tátovi z vojny...
Pak mi táta někdy v sedmi letech sehnal od známýho čepici 60 a 62, k tomu pár odznáčků. V?echno jsem to po různu tahal, cca na tři roky to ve mě nějak utichlo a někdy v 11 či 12 letech se to znovu rozjelo - přilba nalezená ve ?rotu, opasek z výprodeje (nosím dodnes v civilních d?ínách, teprv před pár lety jsem zjistil ?e je to dokonce původně nemecký řemen), nějaké výměny se spolu?áky, dal?í nákupy ve výprodejích - no prostě polo?ky naskočily na několik desítek.
Kdy? jsem byl na průmce tak jsem nebyl tak aktivní, hlavně kdy? jsme se pokou?eli hrát s kapelou, nicméně u? někdy v 16 letech jsem si ujasnil co je mou prioritou v oblasti sběratelství.
No a po nástupu na vej?ku se to zas nějak zvrhlo... Laughing

Moje u??í specializace, ale i oblast které se věnuji v re-enactmentu je asi daná tím, jaké byly moje první úlovky.
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
greenbaron
3. ročník
3. ročník


Založen: 24. 10. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2008 9:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dostal jsem pozvánku z OVS, vyplnil dotazník brance, byl odveden, dostal povolávací rozkaz... Jestli teď někdo dostává ?kytavku, tak já jí měl tehdy taky... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2008 9:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Very Happy Very Happy Very Happy

...no ve mne to taky drimalo odmalicka, jen jsem to spis pozoroval, nez se aktivne po necem pidil. Ojoj, dneska si rikam, co vsechno mi uniklo....razantnejsi rozjezd nastal cca pred tremi lety, kdyz jsem si na www.valka.cz precetl, ze existuje tolik a tolik bluz, tolik a tolik kalhot,....atd Very Happy
_________________
Za vsechno muze tenhle on:
A Rallye ABC EP-SI-LON...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dzarda
2. ročník
2. ročník


Založen: 02. 03. 2006
Příspěvky: 77

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 2:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

greenbaron napsal:
Dostal jsem pozvánku z OVS, vyplnil dotazník brance, byl odveden, dostal povolávací rozkaz... Jestli teď někdo dostává ?kytavku, tak já jí měl tehdy taky... Very Happy

A? na tu ?kytku to docela sedí ... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vojta
3. ročník
3. ročník


Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 4:59 pm    Předmět: x Odpovědět s citátem

u mě to začalo asi taky tak v 10.letech kdy sem začal lítat v teplákách a maskáčích od větnamců,a hrál jsem si s kuličkovkami,potom jsem na ?kolním výletě asi ve 13 letech v třeboni koupil přilbu vz 52.a tím to asi začolo jít do originálů,kompletů atd...sehnal jsem si komplet bundeswehr a začal s airsoftem,pak nějaký PS kabáty a uniformy jsem koupil od souseda,a pak jsem kompletova uniformy s výstrojí a výzbrojí,pak jsem se dal k tomutu KVH a pak je?tě k profi airsoft teamu.znehod.zbraně:
sa 58 s dvojno?kou a přísůu?enstvím,sa 24, sa 26, Steyr 1912, Browning 1935, manlicher 1888, cz 50,a spousty delaborovaných granátů,min atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Risk3
3. ročník
3. ročník


Založen: 13. 11. 2006
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 5:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukám ?e Vojta má slu?nej arzenál Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojta
3. ročník
3. ročník


Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 5:45 pm    Předmět: x Odpovědět s citátem

ale né,je toho pár Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Risk3
3. ročník
3. ročník


Založen: 13. 11. 2006
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No vim jak moc "pár", podle toho ?e toho mam tak třetinu (je?tě airosftový SVD) a mam problémy s prostorem, tak bych řek ?e ty buď bydlí? v nějaký tovární hale, kde je dost prostoru, a nebo doma nejdou otevřít dveře Smile Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojta
3. ročník
3. ročník


Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 6:42 pm    Předmět: x Odpovědět s citátem

přesně to druhé+ airsoftové zbraně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gyry
1. ročník
1. ročník


Založen: 15. 06. 2008
Příspěvky: 5
Bydliště: na samotě u lesa - Vysočina, Pelhřimovsko..

PříspěvekZaslal: so červen 21, 2008 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak k ČSLA jsem se moc nedostal, proto?e sbírám druhou válku. Ale proto?e strejdové a táta v ČSLA slou?ili, někteří jako záklo?i někteří jako profi, tak jsem dostal pár věcí. V?echny voj. věci co jsem na?el nebo dostal tak skladuju. Ale tak trochu mě začalo zajímat kolik toho na?e armáda vlastně měla a tak jsem při?el na tyto stránky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mak
1. ročník
1. ročník


Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak to je supr Very Happy přemej?leli ste někdy otom,kolik ste do va?ich sbírek ivestovali penízek Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 8:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych to neměl raději ani zveřejňovat. Laughing
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
sCafi
Svob. Hasman t.č. VÚ 5934


Založen: 22. 01. 2008
Příspěvky: 908
Bydliště: Hrádek v Čechách/Sabinov (SK)

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 11:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Tak k ČSLA jsem se moc nedostal, proto?e sbírám druhou válku. Ale proto?e strejdové a táta v ČSLA slou?ili, někteří jako záklo?i někteří jako profi, tak jsem dostal pár věcí. V?echny voj. věci co jsem na?el nebo dostal tak skladuju. Ale tak trochu mě začalo zajímat kolik toho na?e armáda vlastně měla a tak jsem při?el na tyto stránky.


Tak u mě je to úplně stejný Laughing

A co se týče financí vynalo?ených tak se mi to počítat nechce! Páč kdy? jsi představim pivo pod tim Laughing Laughing
_________________
Fanklub svobodníka Hasmana aneb vojáci s morálními omezeními

Nejhorší smrt je z vyplašení! #jaksetohodí

To nejde na rozum mému puškařskému vzdělání

Mateji!Mateji!

Jen co Sparta lehla popelem....
Narodil se Antikrist....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Risk3
3. ročník
3. ročník


Založen: 13. 11. 2006
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: so červenec 05, 2008 3:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, po finanční stránce je to zajímavý Laughing ono to zas tolik jednotlivě nestojí, ale kdy? se to pak sečte... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Všeobecná diskuse Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group