Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 KVH Československo 1945 - 1990
Diskusní forum KVH ČS 1945 - 1990
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

ČSLA na Rýně

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Knihy, filmy, seriály apod.
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ostravak
4. ročník
4. ročník


Založen: 25. 02. 2006
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 6:17 pm    Předmět: ČSLA na Rýně Odpovědět s citátem

Kolegové, co soudíte o té nové vý?e zmíněné knize?? Stojí za to si ji pořizovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Venty
4. ročník
4. ročník


Založen: 21. 03. 2006
Příspěvky: 426
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2007 5:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem rád, ?e tady tohle téma padlo. Já osobně jsem měl tuhle kní?ku objednanou u? asi před půl rokem, tak se neskromně pochlubím, ?e jsem jí dostal mezi prvními Smile Nebo? jsem se na ní tě?il.

Co se obsahu týče, jak u? název napovídá, tak kní?ka do detailů rozebírá plán pou?ití ČSLA v době války. To samo o sobě není nikterak překvapující ani (pokud nejste zrovna nad?enci do tohodle bojového ře?ení) dvakrát zá?ivné. Samozřejmě nechybí vyčerpávající tabulky a plány.

Mne osobně se na publikaci velmi líbila analýza mezinárodních vztahů a to jak hluboce svazovala Var?avská smlouva jednotlivé země politicky a předev?ím a? překvapivě silně ekonomicky. Toto byl například pro mne osobně poměrně překvapující fakt. Dal?í zajímavostí je náhled do koncepce budování armády co? čtenáři pomů?e zasadit mnohé dal?í kousky do pomyslného puzzle znalostí ČSLA. V závěru (přibli?ně na poslední čtvrtině kní?ky) je pěkný výčet techniky a kvanta dobových fotografií v?dy zasazených do kontextu strategie. Např. fotka kde dva vojáci vtahují "zraněného" do zákopu s popiskou, kterak plánovači počítali s velkými ztrátami proto se kladl důraz na připravenost zdravotního systému atp.

Co říci závěrem, myslím si, ?e tato analýza by rozhodně neměla chybět v knihovně toho kdo se zajímá o moderní vojenskou historii. I kdy? velmi pravděpodobně nebude pilířem Va?í knihovny Wink [/i]
_________________
"Každej z nás víte přece náramně dobře, jak věci nakonec jsou. My můžeme mít dneska jenom to, co jsme si sami udělali... A tak to teda taky máme!!!"
(film Bílá paní, Československo, 1965)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gruppe.drei
4. ročník
4. ročník


Založen: 11. 09. 2006
Příspěvky: 262

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 1:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mohli byste sem hodit nějaké bli??í údaje o knize? (autor, nakladatel, cena...)? Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Připojuji se ke Grupemu. Kde se to dá sehnat? Abych se přiznal, úplně mi to uniklo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Venty
4. ročník
4. ročník


Založen: 21. 03. 2006
Příspěvky: 426
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2007 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nakladatelství Na?e vojsko, tam se ostatně dozvíte i v?e potřebné o knize:
www.nasevojsko.cz
_________________
"Každej z nás víte přece náramně dobře, jak věci nakonec jsou. My můžeme mít dneska jenom to, co jsme si sami udělali... A tak to teda taky máme!!!"
(film Bílá paní, Československo, 1965)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gruppe.drei
4. ročník
4. ročník


Založen: 11. 09. 2006
Příspěvky: 262

PříspěvekZaslal: pá duben 27, 2007 6:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady je přímý link: http://nasevojsko.atlasobchod.cz/atlasobchod/scripts/detail.asp?ItemID=304&Level=94

?těpánek, K., Minařík, P.: Československá lidová armáda na Rýnu, Na?e vojsko 2007, ISBN 80-206-0832-X
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 6:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak u? ji mám doma. Zatím jsem se do ní hlouběji neponořil.

Jako bonus mi při?el časopis Na?e Vojsko, a to Prosinec 2006 s kalendářem na rok 2007 Very Happy Very Happy Very Happy .(je Červen, no a co jako). Co mne ov?em mrzelo daleko víc, ?e v obou tiskovinách jsou STEJNÉ fotky. Jako by v archivech nejen VHÚ bylo 100 fotek, které mají podchytit 40-ti letou historii ČSLA a periodicky se opakují v různých výtiscích. A to nemluvím o tom, ?e tankové vojsko je sice ocelová pěst armády nebo ocelový hrot ?ípu, ale bez ostatních armádních slo?ek je v... pokud je někde 12 nebo 50 fotek a půlka z nich je T-54/55 v různých záběrech, no...asi jsem moc náročný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gruppe.drei
4. ročník
4. ročník


Založen: 11. 09. 2006
Příspěvky: 262

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 10:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Knihou jsem jen listoval, ale při?lo mi, ?e tam jsou to z vět?í části shrnuté informace, které jsou ji? zveřejněny na http://armada.vojenstvi.cz/povalecna/studie/index.htm... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Knihy, filmy, seriály apod. Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group