Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 KVH Československo 1945 - 1990
Diskusní forum KVH ČS 1945 - 1990
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

standardní jehly
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Národní lidová armáda NDR
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 8:28 pm    Předmět: standardní jehly Odpovědět s citátem

Počkejte po víkendu, bude základní přehled.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: ne leden 07, 2007 9:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kvalita fotek se stále nedaří zvý?it, a? u? je to mojí neschopností donutit fo?ák ke spolupráci nebo proto?e je to sta?ené z netu. Nicméně tady je slibovaný základ, který si opět nečiní nárok na úplnost. Informace z té knihy nejsou v tomhle směru úplně detailní, tak?e mezer je dost. Tady hned ze začátku mi chybí vzor typu 58-60???, proto?e přejímačky na jedné blůze pro ?enskou mají právě letopočet 58. Tak?e:

Uniforma vzor 73:


Uniforma vzor 86:


Uniforma vzor 90:


Tak a je?tě:
star?í pokud jsou: nezjistil jsem
vzor 73 : nezjistil jsem
vzor 86 :
č1 letní ... střihová varianta mu?i a varianta ?eny
č2 ???
č3 přechodná jaro-podzim
č4 zimní
č5 zimní, jaký je mezi nimi rozdíl netu?ím, i kdy? existuji va?áky s laclem i bez něj.

vzor 90 : letní a zimní

To snad pro začátek stačí, tak?e se taky sna?te... Smile


Naposledy upravil papergeorge dne čt srpen 30, 2007 12:10 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: ne leden 07, 2007 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A hnedka tam mám chybu, proto?e ten poslední u vz73 s basebalkou tam nepatří, a já teď nevím, jak to po sobě upravit... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: ne leden 07, 2007 9:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

papergeorge napsal:
A hnedka tam mám chybu, proto?e ten poslední u vz73 s basebalkou tam nepatří, a já teď nevím, jak to po sobě upravit... Sad


Hotovo.

A ten vz. 73 je taky jehličí nebo je to jednobarevné?
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: ne leden 07, 2007 9:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V?echny jsou německé jehly. Ta varianta bez potisku je střihově identická s jehlama a je taková divně ?edivá s nádechem do hněda. Pokud vím, měl to být ekvivalent pro jejich Lidové milice, ale asi to mohli fasovat i v armádě.


Pěkná fotka, co? Helmut´s Parade from seventies Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: ne leden 07, 2007 9:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen mi z těch obrázků není jasné, jak se li?í vz. 73 od vz. 86.
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: ne leden 07, 2007 9:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

PS: nenechte se zmást je?tě jednou perličkou. Mil-tec u? vyrábí repliku tohoto potisku, ov?em střihově to je americký BDU a tričko s jehlama se tehdy také fakt nefasovalo:


Naposledy upravil papergeorge dne čt srpen 30, 2007 11:59 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: ne leden 07, 2007 10:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mně taky ne... Very Happy , ale ten ústečák, co má armáč Militaryrange, nebo jak se to jmenuje to sem občas tahá. A v katalogu od Mil-tecu to je uváděno myslím taky tak. Já se nikdy ve vět?ím mno?ství nehrabal, tak?e nemů?u slou?it. Ale samozřejmě bádám dál, a a? něco přibude, dám to sem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: ne leden 07, 2007 10:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To myslím nehrozí. Kdyby ale někdo věděl rozdíl mezi těma vz. 73 a 86, vůbec bych se nezlobil. Razz
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
edakemlink
3. ročník
3. ročník


Založen: 21. 02. 2006
Příspěvky: 120
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 8:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mne je nejznatelněj?í rozdíl mezi modelem 73 a 86 ten, ?e model 73 má na kapsách na rukávech blůzy velké nekryté ?edé knoflíky, kte?to model 86 má na kapsách na rukávech blůzy knoflíky kryté nebo má kapsy na sucháč. Je to vidět i na těch figurínách zde v příspěvku od Pápy George. U kalhot rozdíly nevím, mo?ná materiál.





Na těchto fotkách je ten rozdíl vidět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ostravak
4. ročník
4. ročník


Založen: 25. 02. 2006
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mohl by mi prosím někdo objasnit smysl no?ení kalhot přes holínky? Dost mi to příjde nepraktické.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sice nemám rád diskuse nad praktičností výstroje (viz. varování), ale budi? - ono to má něco do sebe, a? jde o holínky či kanady. Nenabere? si tam hlínu, kdy? se proplazí? oranicí, nenapadají ti tam kamínky, osiny kdy? proběhne? polem, nazapíchnou se ti do boty větvičky kdy? proleze? ro?tím... Monterky přes holinky jsem praktikoval u? v době, kdy jsem je?tě o takovém no?ení polních mundůrů nic netu?il - vyplynulo to ze zku?eností.
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Ostravak
4. ročník
4. ročník


Založen: 25. 02. 2006
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Promiň Petře, tak to jsem nerad. Ale fakt nedalo mi to. Mimochodem co Ti na tom vadí, jestli se mohu zeptat??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 7:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

?e to je bezpředmětný. Prostě to tak bylo a tím je vyře?eno. Co konkrétně vedlo k zavedení takového či onakého způsobu no?ení stejně nevymyslíme a dokumenty z různých návrhů či připomínková řízení vět?inou neznáme. Pokud by někdo oficiální důvody znal, a? je klidně napí?e, ale vět?ina na?eho filozofování proč to či ono nemá smysl.
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 11:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kocouři, já to nepodal dost výmluvně, tak?e to zkusím navzdory kvalitě svých fotek malinko napravit: Rozdíly mezi vz73 a vz86 neznám, ale i u Helmutů mají blůzu a kabát!!! Obojí je sice ze stejného materiálu (OT: osobně bych to nosit nechtěl, páč Němci mají asi jiný tvar těla a napasovat na sebe jejich uniformu do pole je fakt askeze, a to nemluvím o materiálu, v něm? bych nechtěl absolvovat ani den výcviku, nedej bo?e vyvedení do pole kdykoli, nato? v zimě. Zlatý teplý jehličí, ale taky mi u? není dvacet a u? začínám být fakt línej, end OT), ale střihově se to li?í. Proto?e odpovídám dost pozdě, nebudu reagovat odpověďmi stylem to: ten a to: ten...
Suché zipy mohou být podle mne buď na vz90, která je střihově stejná jako v?e, co z NVA známe (nepotvrzeno), nebo to bude Mil-Tec ala BDU.

Tady je velmi nekvalitní Sad fotka v?evojskové blůzy, které JSOU vidět knoflíky na ramenních kapsičkách:


Tady je fotka VR?KU pro ?enský (opačná li?ta a zá?evky na prsou, nevím,zda blůza či kabát???), ale zakládám nový link, němčináři pomo?te:


A tady je, kvalitu mi opět promiňte, říkejme tomu kabát (kongo Very Happy ,NVA): Výlo?ky prosím neře?te, asi to bude Bundeswehr, prodavač byl spí? podavač:


Tak?e podle mne blůzám jsou na rukávových kapsách vidět knoflíky a kabátům ne.
OT: U? jste někdo viděl tuhle uniformu (i mu?skej střih) na České (Slovenské) bábovce? DOPORUČUJU. Nikdy jsem toti? neviděl ?enskou, která by se mi líbila oblečená v polní uniformě nebo v její části, ov?em pokud na sobě neměla něco z NVA Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Národní lidová armáda NDR Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group