Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 KVH Československo 1945 - 1990
Diskusní forum KVH ČS 1945 - 1990
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Var?avská Smlouva
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Co se jinam nevešlo
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: st leden 03, 2007 11:19 pm    Předmět: Var?avská Smlouva Odpovědět s citátem

Mám doma něco málo od východních Němců (opět podotýkám, ?e mne berou polní uniformy, ne vycházkovky a slu?ební), tedy taky jehličí. Mů?eme to tu té? probrat, pokud bude zájem. Např o Polácích vím 0, o Máďarech -1, Bulharech -2 a Rusáci jsou tak rozmanití, ?e se do toho vůbec nepou?tím. Co Vy na to
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: st leden 03, 2007 11:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky jsem o tom přemý?lel, asi uděláme extra sekci "Var?avská smlouva" s podsekcemi pro jednotlivé státy...
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: st leden 03, 2007 11:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ví? jak se to říká? Podej to tak, aby ?éf... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Risk3
3. ročník
3. ročník


Založen: 13. 11. 2006
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 3:42 pm    Předmět: NDR Odpovědět s citátem

mě by to například zajímalo docela dost proto?e o NDR nen tolik materiálů a v armyshopech jsou místo stejnokroje vidět spí? jen drobnosti - sumky, batohy, polní lahve, e?usy, rukavice, řemení atp. a po samotnejch maskáčích jako by se slehla zem... Confused navíc by chtělo udělat něco proto aby to lidi nekombinovali s ?edesátkama, vypadá to pak děsivě Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri Hanysek
3. ročník
3. ročník


Založen: 09. 10. 2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 4:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V na?ich army shopech se sice východoněmecké jehličí shání ?patně, ale na internetu je jich spousta. Zajímavé nicméně je, ?e polské jehličí wz. 58 je nesehnatelné dokonce i v samotném Polsku a velmi obti?ně se tam shání i "moro".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ostravak
4. ročník
4. ročník


Založen: 25. 02. 2006
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jestli to s tím polským jehličím nebude taky proto, ?e je zákonem zakázáno nosit na veřejnosti i vyřazené výstrojní součástky. To pak ani ti prodejci nebudou mít zájem to shánět, kdy? to nemá valnou sběratelskou cenu a ven na hory se s tím nesmí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiri Hanysek
3. ročník
3. ročník


Založen: 09. 10. 2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím, jak to je přesně v Polsku se zákonem, který upravuje no?ení stejnokrojů na veřejnosti. V praxi je ka?dopádně občas mo?né vidět borce, kteří mají "moro" anebo současné polské maskáče na sobě. Podivné je, ?e současné polské "BDU" se dá sehnat mnohem snáze ne? moro, přičem? předpokládám, ?e zákaz no?ení by se měl předev?ím týkat současných uniforem a ne těch, které se pou?ívaly kdysi dávno za komunistů.
BTW Moro působí na Poláky trochu jinak ne? na nás jehličí mj. i vzhledem k tomu, ?e ho pou?ívaly jednotky ZOMO při potlačování demonstrací, k čemu? na?e jehličí nikdy nebylo zneu?ito v tak masovém měřítku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 12:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hezky se to rozvíjí a já nechci prudit, ale původně jsem měl na mysli něco na způsob uniforma vz.60, zkrátka v?e, co je jehličnaté po Německu a po Polsku konkrétně, třeba na fotkách...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 12:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo jo, v?echno bude, jen se trochu je?tě musím pohrabat v arministraci, aby to nebylo pod čs. výstrojí a výzbrojí.
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
gerdik
3. ročník
3. ročník


Založen: 22. 02. 2006
Příspěvky: 100
Bydliště: karviná

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 8:39 am    Předmět: jehličí polsko Odpovědět s citátem

v polsku není moro tak populární resp. nemá ten správný mask. vzor a jak je zde správně uvedeno, bylo bohu?el v osmdesátých letech hojně pou?íváno min. vnitra při potlačování demonstrací, co? má taky psychologickou vazbu na no?ení. zajímavé je , ?e v polsku je vět?í obliba no?ení origo vojenských věcí ne? u nás- hovořím z vlastní zku?enosti. jinak postih za no?ení voj. kompletů- myslím maskáče vz. pantera- je v polsku tvrd?í. mluvil jsem s voj.policií a pokuty jsou kolem 2000,- zlotých, co? u? je pálka.jehličí pou?ívají v současné době hasiči k vycviku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri Hanysek
3. ročník
3. ročník


Založen: 09. 10. 2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 6:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To já mám teda opačné zku?enosti. V Polsku je málo armyshopů, moro se shání ?patně a polské jehličí je zcela nesehnatelné. Navíc tam zdaleka není tak silná tradice trampingu jako u nás a jednu dobu bylo přece "jehličí" témeř povinnou "výstrojí" českého trampa.
Je?tě bych tady chtěl uvést, co mo?ná není zcela jasné, ?e polské jehličí bylo zavedeno jako wz. 58 a pou?itá látka je témeř identická se vz. 60. Moro bylo zavedeno koncem 60. let (nikdo neví proč - maskuje toti? velmi ?patně) a svým potiskem je velmi podobné pracákům AČR vz. 92.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 6:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hybaj tohle ře?it do příslu?ných sekcí, kdy? u? jsem je vytvořil. Laughing
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 6:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Áááá super práce, pane Petře, pískovi?tě se nám rozrůstá, tak?e hurá na ně... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 6:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Doufám ?e jsem se neunáhlil, kdy? jsem k tomu svolil. Mám obavu, aby se nezačalo fórum rozrůstat a? moc - hosting nemáme neomezený a bajty stojí koruny, tak bych nerad, aby tu byly ostatní armády na úkor té na?í.
Raději dopředu říkám ?e to je jen na zkou?ku, tak se nedivte, kdy? to někdy v budoucnu třeba utnu.
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 6:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A tím jsi mi připomněl mimo jiné, ?e např na Válce je ctihodným čtenářům hezky podrobně sděleno a vysvětleno, ?e i jejich přičiněním ono fórum funguje. Dokonce i s počítadlem stavu konta. Co ty na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Co se jinam nevešlo Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group