Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 KVH Československo 1945 - 1990
Diskusní forum KVH ČS 1945 - 1990
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Příběhy ?elezné opony
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Knihy, filmy, seriály apod.
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 1:10 am    Předmět: Příběhy ?elezné opony Odpovědět s citátem

Tak jsem dnes shlédl dal?í díl. Musím říct, ?e jde o tak nechutnou manipulaci s pravdou , která si s tou bol?evickou nezadá, ?e mě ?tve, ?e tento paskvil financuje, vyrábí a vysílá veřejnoprávní televize.

Úroveň ustrojenosti příslu?níků ozbrojených sil a zvlá?tě pohraničníků v hraných scénkách snad raději ani nekomentovat (i kdy? se postupně zlep?uje, tak v 80. dílu u? by třeba byla OK).

Jaký je vá? názor?
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
lowpass
4. ročník
4. ročník


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 388
Bydliště: ČSSR

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

...

Naposledy upravil lowpass dne po květen 26, 2008 4:34 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 11:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě to zezačátku rozladilo, pak jsem se na to občas kouknul abych se zasmál, ale včera mě tam výroky jakého si pana historika o instrukci střelit naru?itele první ranou aby byl KO a pak prásknout druhou ránu do luftu tak na*raly...
Kde to ten člověk sebral? Kdy? u? odhlédneme od slu?ebních předpisů atd., tak ?ivý byl 1000x cenněj?í i pro StB.
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
lowpass
4. ročník
4. ročník


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 388
Bydliště: ČSSR

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 11:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

...

Naposledy upravil lowpass dne po květen 26, 2008 4:34 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A hlavně znám poměrně hodně pohraničníků, pro které jsem důvěryhodná osoba, tak?e vím, jak to na rotách chodilo doopravdy.

Ka?dopádně např. zákaz střelby směrem k hranicím, varovný výstřel, snaha pokud mo?no zadr?et ?ivého naru?itele apod. byly obecně v?těpované a dodr?ované zásady, ka?dý věděl moc dobře, ?e v případě poru?ení mu hrozí prokurátor, stejně jako v případě, kdy se nepokusí naru?itele zadr?et.

To ?e kdy? u? do?lo k nějaký mimořádný události, tak se to sna?ili ututlat a zamaskovat je věc jiná, ov?em to se dělalo a dělá snad ve v?ech armádách světa Laughing .

Opět je to o individualitách - o konkrétních vojácích, velitelích, politrucích, situacích na jednotlivých rotách apod.
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hornisse
4. ročník
4. ročník


Založen: 17. 03. 2006
Příspěvky: 717
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 12:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jak je v tomto "dokumentu" překrucována pravda myslím nepotřebuje komentář....to ?e děj hraných prostřihů často neodpovídá popisu je věcí re?iséra (občas je jeho snahou udělat to dle skutečnosti a ne dle upravené verze od Navary).

Jinak jak Petr určitě ví tak na tvorbě se občas podílí kluci od 4. strá?ní čety včetně mě, nemá cenu obhajovat mnohé nepřesnosti v uniformách apod. (prostě tam jsou) snad jen, ?e za mnohé mů?e občas dosti ?patné informovanost co se vlastně bude přesně točit (a to hlavně v prvních dílech) a také mnohdy změny v dením plánu natáčení a celkový dosti nepříjemný spěch který tvorbu tohoto dokumentu provází, tudí? občas je to bohu?el vaření z vody Sad ....jinak se přiznám, ?e u? jsem na nějaké rozčilování se nad různými nedostatky v uniformách a dobovém oblečení rezignoval a beru to jen jako občasný přivýdělek a vzhledm k tomu co je tam občas vyřčeno u? mi to nepříjde jako to nejhor?í.
_________________
"Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu čas od času pod oknem zaparkují cizí tanky."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, kdy? u? to Ondra nakousnul, tak se k tomu vyjádřím, i kdy? jsem se v tom nechtěl nimrat kvůli případným "meziklubovým" nedorozuměním.

To není kritika konkrétních "herců", ale celkové úrovně toho seriálu, je fuk kdo za ty stra?livé nesmysly mů?e, nicméně ruku na srdce, je jasné, ?e kdy? někdo nedělá ty péesáky aktivně, tudí? o nich nic moc neví, tak naseká chyby, a? u? z nevědomosti či kvůli tomu ?e potřebné věci prostě nemá, přitom by se stačilo třeba podívat třeba na na?e fotky z akcí, ?e Wink
Případně se zeptat rovnou mě, proč tak nikdo neučinil raději necháme stranou.
My kdy? jdeme natáčet, tak si vydupu o jaký se má jednat rok a podle toho se stanoví potřebná výstroj a výzbroj.
Ale to není jen o pohraničnících, ale i o příslu?nících SNB, armády, technice atd...)

Ale opravdu, nejvíc mě tam ?tvou ty polopravdy a manipulace. Nekvalita hraných scének (a? u? je vinou kohokoliv) u? jen podtrhuje celkovou ubohost seriálu - a i kdyby ty hrané scénky byly super, tak to tu hrůzu nezachrání.
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hruška
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 02. 2006
Příspěvky: 803
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 5:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohu?el se musím připojit ke kritice výstroje, kterou poznám i já (a to je co říct Wink ). Seriál mě ale baví, nikdy jsem to nebral jako totální pravdu (v?dycky musí člověk uplatňovat vlastní rozum a trochu iniciativy si dané téma probádat sám). Příběhy jsou tak trochu románovým zpracováním, ale na druhou stranu by se ani v populárně-naučném pořadu neměly objevovat nepřesnosti. CO se týče té PS, raději se nebudu vyjadřovat (nechci řici něco, co by mě třeba mohlo pro mou neznalost předpisů později mrzet Wink ).
Celkově si ale myslím, ?e je to přínosný cyklus, minimálně v tom, ?e po čase zase trochu vzbudil pozornost lidí o události a poměry v ČSR. (Ale ty chyby se odpustit nedají Evil or Very Mad )
_________________
"Zavdej si s ďáblem a budeš páchnout sírou."
(německé přísloví)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hornisse
4. ročník
4. ročník


Založen: 17. 03. 2006
Příspěvky: 717
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Petr: V mnohém ti dávám zapravdu, jen?e zde je normální ?e se člověk dozví co se bude dít 2 dny předem (a nejednou se stalo ?e nakonec ?lo o dosti odli?né období ne? na jaké byla domluva), navíc my tam jsem jen komparz, který moc věcí neovliní a to občas ani u těch uniforem, jeliko? mnoho jich je odkudsi půjčených a taky my tam jsme jen kdy? je čas, tedy ne tak často (v?ak nás určitě dovede? poznat Wink ), zbytek tvoří různí lidé z Brna (a okolí) či z Olomouce....ale tenhle "dokument" není postaven na kvalitě hraných prostříhů ten by měl být o něčem jiném, to ?e realita je jinde je občas smutná pravda i tak v?ak dostal tento cyklus nedávno jakési ocenění Very Happy

Jinak nedostatky se najdou i v mnohem nákladněj?ích projektech ne? je tento dosti nízkorozpočtový seriál Wink
_________________
"Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu čas od času pod oknem zaparkují cizí tanky."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, je pravdou, ?e já tyhlety problémy s výstrojí u nás neznám, proto?e minimálně pět lidí od nás má doma varianty péesáků ze v?ech období a dal?í mají alespoň některá, tak?e stačí ?áhnout v den natáčení do skříně a je hotovo. Cool Ale to je fakt díky tomu, ?e se PS věnujeme aktivně.

Prostě ve mě je zakořeněný to, ?e a? je to sebevět?í kravina, tak bych se styděl kdybych udělal nějaký vědomý kopanec, proto tlačím tvrdě na odpovědné osoby ze ?tábu, aby mi sdělily jasný rok natáčení. Říct ?e hlavní účel je někde jinde ne? ukazovat správné uniformy je výmluva, kterou by reenactor pou?ívat neměl - pak já mů?u jít dělat v pětaosmách druhoválečnýho američana - to mi prostě svědomí nedovolí.

Dejme tomu, ?e se mů?e stát ?e se kompars, ov?em v tomto případě se předpokládá odborný kompars, stane obětí zmatků kdy ?táb sdělí ?e se bude točit např. cosi z roku 1986 a nakonec se točí případ z roku 1953, ale jak dochází ke kiksům typu brigadýrek k MO-Z, dokonce i pro skrytou hlídku (zkuste si v zimě vyjet po ?umavě na několik hodin v brigadýrce, takové fotky vznikaly leda jako památeční nebo propagační), směsice zbraní pistole 52, samopalu 24 (a jestli to byla 26 tím hůř) a samopalu 58 snad dokonce v rámci jedné hlídky, armádního vycházkového saka z 80. let (takové se opravdu nikdy u PS neobjevilo), ji? zmíněného esenbáka s Sa 58 či nesmyslného no?ení sumek na opačné straně?

Dobře, myslím si ?e se bude točit rok 1985, pak v?echny vystrojíme tak, jak měli vypadat v roce 1985, pak jako omluvu beru zmatky ze ?tábu kdy? se najednou octneme v roce 1960, jinak padá chyba na mou hlavu.

Máme zku?enosti s ČT, tak?e víme jaké jsou podmínky a ?e to není ?ádný Holýúd, za?ili jsme mnoho zmatků a nedorozumění, ale taky víme, ?e kdy? se chce, v?echno jde. Jen to holt chce občas ostřej?í ramena.

Ale tohle jsem tu fakt ře?it nechtěl, jen jsem z odborného hlediska poznamenal, ?e i po této stránce ten seriál za moc nestojí.

Je?tě jednu poznámku - takly jsme se zúčastnili natáčení jednoho filmu, kde se do?lo k takovým historickým nesmyslům a překrucování pravdy, ?e mi z toho bylo zle, ale ?li jsme do toho - klidně přiznám ?e prachy nesmrdí, nicméně ani tam nás ani nenapadlo, něco obléct jinak ne? to mělo být. Ka?dopádně nechceme s tím filmem být spojováni, tak jsme odmítli jakoukoliv zmínku o klubu v titulkách, ale to, co jsme představovali my, je v tom filmu historicky věrné na 100%.
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...


Naposledy upravil Petr dne út listopad 21, 2006 7:57 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 7:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hru?ka napsal:
Bohu?el se musím připojit ke kritice výstroje, kterou poznám i já (a to je co říct Wink ). Seriál mě ale baví, nikdy jsem to nebral jako totální pravdu (v?dycky musí člověk uplatňovat vlastní rozum a trochu iniciativy si dané téma probádat sám). Příběhy jsou tak trochu románovým zpracováním, ale na druhou stranu by se ani v populárně-naučném pořadu neměly objevovat nepřesnosti. CO se týče té PS, raději se nebudu vyjadřovat (nechci řici něco, co by mě třeba mohlo pro mou neznalost předpisů později mrzet Wink ).
Celkově si ale myslím, ?e je to přínosný cyklus, minimálně v tom, ?e po čase zase trochu vzbudil pozornost lidí o události a poměry v ČSR. (Ale ty chyby se odpustit nedají Evil or Very Mad )


No, ono je to tě?ký, takový seriál je přínosný pouze pro malou skupinku lidí, které to vyprovokuje k vlastnímu bádání, zbytek společnosti je líný a tak má rád zjednodu?ování, tak?e kdy? se mu to tady naservíruje takhle černobíle, tak to vezme ?e tak to prostě bylo a ?e to je pravda. Kdy? to tak vezmu, tak je to něco podobnýho jako to, jak se v 50. letech podávalo střílení do lidí za první republiky.
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hornisse
4. ročník
4. ročník


Založen: 17. 03. 2006
Příspěvky: 717
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Petr: Vím, ?e jsi to nechtěl ře?it...ale i tak vpodstatě s tebou souhlasím, já to zde nepí?i jako obhajobu, spí?e jsem chtěl trochu vysvětlit jak to při natáčení tohole dokumentu chodí a taky to, ?e oficiálně s tím nemá ná? klub nic společného, prostě tam jen občas někdo od nás hraje (civil,PS,StB...co je potřeba Wink ).
_________________
"Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu čas od času pod oknem zaparkují cizí tanky."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hruška
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 02. 2006
Příspěvky: 803
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 10:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Petr napsal:
Hru?ka napsal:
Bohu?el se musím připojit ke kritice výstroje, kterou poznám i já (a to je co říct Wink ). Seriál mě ale baví, nikdy jsem to nebral jako totální pravdu (v?dycky musí člověk uplatňovat vlastní rozum a trochu iniciativy si dané téma probádat sám). Příběhy jsou tak trochu románovým zpracováním, ale na druhou stranu by se ani v populárně-naučném pořadu neměly objevovat nepřesnosti. CO se týče té PS, raději se nebudu vyjadřovat (nechci řici něco, co by mě třeba mohlo pro mou neznalost předpisů později mrzet Wink ).
Celkově si ale myslím, ?e je to přínosný cyklus, minimálně v tom, ?e po čase zase trochu vzbudil pozornost lidí o události a poměry v ČSR. (Ale ty chyby se odpustit nedají Evil or Very Mad )


No, ono je to tě?ký, takový seriál je přínosný pouze pro malou skupinku lidí, které to vyprovokuje k vlastnímu bádání, zbytek společnosti je líný a tak má rád zjednodu?ování, tak?e kdy? se mu to tady naservíruje takhle černobíle, tak to vezme ?e tak to prostě bylo a ?e to je pravda. Kdy? to tak vezmu, tak je to něco podobnýho jako to, jak se v 50. letech podávalo střílení do lidí za první republiky.


Ale i to má cenu..... alespoň doufám. Zase jinak to berou vojen?tí historici, jinak pamětníci a pod...
_________________
"Zavdej si s ďáblem a budeš páchnout sírou."
(německé přísloví)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frčka
3. ročník
3. ročník


Založen: 13. 11. 2006
Příspěvky: 127

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 5:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

chlapci prepacte mi moju zvedavost ale o ktorom seriali sa bavite. Na Slovensku dost casto sledujem CT-1, PRIMU a NOVU ( su tam lepsie programy ako nase ) ale serial ktory ospevujete no neviem co presne myslite. Je zrejme ze to mozno ideologicky odkupi aj niektora slovenska televizia, tak potom snad pridem na to Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 5:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Příběhy ?elezné opony - v?dy? je to uvedeno v nadpisu. Vysílá to ČT, dá se to pustit i na webu ČT - www.ceskatelevize.cz .
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Knihy, filmy, seriály apod. Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group