Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 KVH Československo 1945 - 1990
Diskusní forum KVH ČS 1945 - 1990
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Hodnosti

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Historie a dějiny
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04, 2009 12:53 pm    Předmět: Hodnosti Odpovědět s citátem

ZDE se papergeorge podivuje nad tím ?e armádní generál podává hlá?ení armádnímu generálovi.
Není to nic divného ani není důvod k tomu aby byl pouze jeden armádní generál. Armádní generál (ve star?ích dokumentech generál armády) je hodnost jako jakákoliv jiná a není důvod aby ji měl pouze jediný člověk. Je to hodnost a ne funkce. Stačí projít např. československé vojáky z 50. let a armádních generálů je tam několik.[/url]
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
greenbaron
3. ročník
3. ročník


Založen: 24. 10. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04, 2009 8:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Systémově nic nenormálního, rozhodující je zastávaná funkce - před 89 jsem velel pz rotě a náčelníka týlu útvaru dělal starý nadpraporčík - jebal mně, kde mohl a já mu to musel "?rát", po 89 jsem za?il situaci, kdy pz rotě velel nadporučík, jeho podřízeným velitelem pzč byl major a výkonného praporčíka dělal starý reaktivovaný nadpraporčík. V?e fungovalo normálně, jen občas se chrousti ptali, proč podává hlá?ení hodností ni??í... Major zavelel "Pozor!", kdy? "viděl chrousta" a zbytek pak byl na funkcí nadřízeném..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04, 2009 10:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to u? je klasika, ?e funkce je nadřazena hodnosti. Papergeorga udivila ta existence více ne? jednoho armádního generála.
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 1:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, to je fakt...ja jsem se nad tim pozastavil hlavne proto, ze jsem si myslel...hodnosti armadniho generala "bylo mozne dosahnout" podle jakych meritek?
Na to je nejaka tabulka stejna jako pro jakoukoli jinou hodnost?

Proste mi slo o to, ze podle nazvu hodnosti by mel byt armadni general jen jeden, jeho protejskem by mohl byt armadni general letectva (no jak to nazvat...letecky general je blbost...) a pak uz mne v ramci zakladniho trideni sluzeb CSLA nic nenapadalo....armadni general namornictva asi tezko, zejo...

Takze mne to zajimalo z tohoto hlediska.
_________________
Za vsechno muze tenhle on:
A Rallye ABC EP-SI-LON...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 1:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pořád mi přijde ?e smě?uje? dohromady hodnosti a funkce.

Pak by musel být u čety jediný četař, u roty jediný rotný, u pluku jediný plukovník...

Do generálských hodností jmenoval (a stále je to snad stejné) prezident republiky. Přiznávám se ?e nevim kdo to jmenování navrhoval.
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 2:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja svuj chybny usudek nepopiram, proste jen nazev te hodnosti tak, jak je leta ustalen, ve mne osobne vyvolava dojem jedinecnosti.

Drive se taky uvadelo stabni kapitan, nebo porucik pechoty, atd...no a vzhledem k velikosti CSLA i v dobach nejvetsiho rozkvetu bych pochopil podobne pridomky. Ono je to tam uz povysvetleno, ja jsem to ted nesledoval.


PS: jak moc tyhle dva weby spolu spolupracuji? V jedne casti diskuse "tam" je odkaz na "sem", nicmene je tam i poznamka (a zda se ze z nejakych oficialnich mist, alespon podle tonu reakce), ze je treba uvadet odkazy na relevantni a volne pristupne zdroje informaci, a ne nejakou "soukromou party"...Cool

Jiste, registrace zde je prinosna a sitova (od slova sito = prosivat), neb tridi velmi razantne hnedka na zacatku, nicmene pro lenochy zvykle mit vsechno hned (...dyk vod toho tenhle internet je,ne..) je neprekonatelna...

Spousta veci a diskusi "tam" vedena je "zde" jiz vcelku solidne vyresena, ale to byla spis takova recnicka otazka...



Jinak diky za osvetleni, jsem zase o kousek moudrejsi... Wink
_________________
Za vsechno muze tenhle on:
A Rallye ABC EP-SI-LON...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 2:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Část tohodle fóra je volně čitelná, část jenom přihlá?eným.
Spolupráce prakticky neexistuje, o zbytečném dublování témat netřeba ani pochybovat. Snad jedině ?e se u? několikrát stalo ?e někdo vyčetl nějaké moudro tady a pak s tím dělal chytrého na forum.csla.cz nebo naopak, místo aby odkázal přímo na dané téma aby právě k tomu dublování nedocházelo.
Já se k tomu snad ani nechci vyjadřovat, proto?e zas to bude otočeno proti mě. Wink
¨
Tobě jsem odpověděl tady na dotaz polo?ený "na druhé straně" neb se u? známe nějaký ten rok. Cool
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 11:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A zde: http://forum.valka.cz/viewtopic.php/title/CZK-Hodnosti-Ceskoslovenska-armada-1945-1948/p/341220#341220 ]
se objevila tabulka hodnosti, ktera mi dale pomhla objasnit moji nevedomost.

Tim, ze jsem az doted neznal historicke souvislosti, jsem polozil onen dotaz. Ano, nazev hodnosti v tomto pripade svym zpusobem korensponduje s "naplni prace" daneho vojaka. Ze se jeho funkce ovsem preleva netreba dale resit.
_________________
Za vsechno muze tenhle on:
A Rallye ABC EP-SI-LON...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Historie a dějiny Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group