Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 KVH Československo 1945 - 1990
Diskusní forum KVH ČS 1945 - 1990
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

NVA Začátky...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Národní lidová armáda NDR
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hermann
1. ročník
1. ročník


Založen: 10. 07. 2009
Příspěvky: 23
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 9:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ondřej napsal:
jináč ten borec v levo má na sobě právě ten nezavadený nosný systém (přezka jako u Britského pásku), v porovnání s ČSLA řemením vz. 85 velice vydařené.


A kde ho teda vzal kdy? je nazevedený? Já ty fotky měl jako originály Embarassed.

Ohledně té polní jsi psal ?e jsi ji je?tě v boji neviděl. O velké jsi nic nepsal ale také by mě zajimalo jak to vypadá. Občas jdeme na takové pochodové výlety daleko a daleko na více dní a jen ta malá polní je málo. Zatím jsem to ře?il ?e jsem si naházal dal?í potřebné věci do vaku vz.85 (myslím) ten je taky nepromokavej a zahákl jdem ho za ty řemeny. Ale velká by se hodilo. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je otázkou, jestli to nejsou fotky z nějakých vojskových zkou?ek, případně u kolika procent armády se to stihlo zavést.
I z na?ich luhů a hájů jsou fotky kde se vyskytují věci nezavedené či zavedené na zkou?ku v pár exemplářích.
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Ondřej
2. ročník
2. ročník


Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 4:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hermann napsal:
Ondřej napsal:
jináč ten borec v levo má na sobě právě ten nezavadený nosný systém (přezka jako u Britského pásku), v porovnání s ČSLA řemením vz. 85 velice vydařené.


A kde ho teda vzal kdy? je nazevedený? Já ty fotky měl jako originály Embarassed.

Ohledně té polní jsi psal ?e jsi ji je?tě v boji neviděl. O velké jsi nic nepsal ale také by mě zajimalo jak to vypadá. Občas jdeme na takové pochodové výlety daleko a daleko na více dní a jen ta malá polní je málo. Zatím jsem to ře?il ?e jsem si naházal dal?í potřebné věci do vaku vz.85 (myslím) ten je taky nepromokavej a zahákl jdem ho za ty řemeny. Ale velká by se hodilo. Smile


Je?í?, já sem u? fakt magor Smile, myslel sem velkou polní a napí?u malou, no omluva a sorry v jednom .).

Jinak ta fotka (kde jsou dvá borci) na mě dojmem vojenské akce moc nepůsobí, spí? jako nějaký pokus nějakého KVH ze spřátelené NDR Smile

jj, malá polní je fakt mini a proto mě zajímá ta velká polní (radeji kontroluju co pí?u)
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hermann
1. ročník
1. ročník


Založen: 10. 07. 2009
Příspěvky: 23
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 5:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky taky, tuhle sme byli na pochodáku a já musel mít náhradní oblečení různě po kapsách Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ondřej
2. ročník
2. ročník


Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 5:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Náhradní oblečení po kapsách je mazec, ale spacák po kapsách je vylo?eně machrovina Smile

Teoreticky vzato, vycházíme li z faktu, ?e NVA v podstatě jen inovovala wehrmachtí výstroj, velká polní by mohla vypadat jako ta wehrmachtí,
ale je to jen doměnka.

Co se nosilo v té malé, ano, pí?u a myslím malou polní Smile,
to je pro mě tak torchu záhada.

Spekulace ve fórech má admin Petr stra?ně rád Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Budulínek
Člen


Založen: 21. 02. 2006
Příspěvky: 2383
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 11:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hermann napsal:

Já nevím no, já jsem viděl pár videí o tom NVA, pak jsem zkoukl fotky a nějak mě tyto jehličky přitáhly. Ty český se mi zdaji s prominutím divné Embarassed.



Tak to je věcí názoru..?e ano..mě se zase zdají divné Strichtarny (jehličí NVA) proto?e na rozdíl českého a polského (to polské je ve vzhledu matro?e kolikrát nerozeznatelné od českého) jehličí, jsou ty NVA jehličky hnědé..a to mi prostě jaksi hlava nebere a oku nelahodí..tím ale neříkám, ?e mě v některých věcech výstroj NVA jehličí nezaujala..
_________________
Puč mi čepicí!... za stofků! - ne! To je kostým!

Kdykoliv jsem něco dělal, tak se u toho pila desítka!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hermann
1. ročník
1. ročník


Založen: 10. 07. 2009
Příspěvky: 23
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2009 10:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já vím, já jsem rád tak trochu jinačí Smile...

Také by mě zajimalo co v ní nosily. Svačinu, pití a bloček asi ne tak co Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 12:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud uz to neznate, tady se da najit par zajimavosti a odpovedi. Je nekdy lepsi se mrknout sousedum do loznice, nez vymyslet ...co kdyby...


http://www.red-alliance.net/forum/index.php?board=35.60

doufam, ze ten odkaz funguje... Wink
_________________
Za vsechno muze tenhle on:
A Rallye ABC EP-SI-LON...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Národní lidová armáda NDR Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group