Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 KVH Československo 1945 - 1990
Diskusní forum KVH ČS 1945 - 1990
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

DOPORUČUJI www.vojenství.cz

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Všeobecná diskuse
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dědek Milan
1. ročník
1. ročník


Založen: 09. 03. 2006
Příspěvky: 12
Bydliště: Sezimovo Ústí 2

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 8:45 pm    Předmět: DOPORUČUJI www.vojenství.cz Odpovědět s citátem

Mo?ná u? to zde proběhlo, ale doporučuji v?em nav?tívit stránky www.vojenstvi.cz . Jsou tam informace na profesionální úrovni a to nejen o ČSLA ale i Var?evské smlouvě. Lze se tam dozvědět i o dislokaci a historii armády snad a? od rakouskouherska. Nově je tam například odtajněný plán podílu plánovaného útoku ČSLA z r. 1964 na západ, včetně mapy. Byl jsem v té době v armádě a kdy? si dnes přečtu co pro mě Var?avská smlouva naplánovala ... Crying or Very sad Crying or Very sad za 8 dní jsme měli slavit ve Francii. Tak tedy www.vojenstvi.cz - studie a materialy / válečný plán 1964.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Ostravak
4. ročník
4. ročník


Založen: 25. 02. 2006
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kolegové, myslíte, ?e na?e ČSLA měla v roce 1964 potenciál probít se a? za Rýn?? dík za va?e názory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr
Admin


Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 5902

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 10:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Obávám se, ?e na to aby někdo dokázal kvalifikovaně odpovědět tu nikdo z nás nemá dostatečné znalosti. Ano, na?e armáda v té době byla poměrně silná, ale to je asi tak v?echno co o tom mů?eme říct.

I kdy? třeba se mýlím a je mezi námi odborník na ČSLA, Var?avskou smlouvu a NATO s dostatečně hlubokými znalostmi...
_________________
Kdo chce - hledá způsob.
Kdo nechce - hledá důvod.



Makarony do woka

V komíně hořelo, tak se to muselo uhasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 9:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to velice velice lákavé téma na dlouhé povídání a hlavně na spekulace. Mo?ná, ?e u? to někdo z jejich pohledu na Západě zpracoval. Osobně se přikláním k názoru, ?e na tomhle tématu něco bude. Ov?em v sekci mlokáče jsem si pouze otevřel hubu a fantazii, navíc, a teď u? zase nevím, kde jsem to četl, mo?ná na ww.valka.cz, ten nález operačního plánu tam dost sepsuli a označili za podvrh. Stálo by za to porovnat tyto materiály s ekvivalenty v ostatních armádách VS, pokud něco takového měli zpracováno pro dané období. Pokud ne, byl by samostatný útok nejen pro tehdej?í ČSLA, ale i pro celou ČSSR sebevra?da.

Ten můj rozlet je tady, ale jak říkám. DŮVĚŘUJ, ALE OVĚŘUJ. A to, co tam je napsáno rozhodně NENÍ OVĚŘENO:


Čau Bojs, u? jsem to dal do chlubírny, tak?e teď to zhodno?te i tady. CO TO JE? Jinak moje osobní domněnka na barvu a vůbec existenci mloků je asi taková: Díky nálezu operačně taktického plánu útoku vojsk Var?avské smlouvy na území Západní Evropy někdy před třemi lety v archivu tu?ím VHÚ si myslím, ?e mloky vznikly jako maskovací oděv pro útočící jednotky ČSLA. Byl jim přiřazen sektor ji?ní Francie, konkrétně Lyon, oblast podle zpráv slunná a barevná. Podotýkám znovu, ?e to je moje osobní domněnka a nechám si ji vyvrátit, pakli?e je scestná. To, ?e se nakonec staly ve VS standardem jehličky ukazuje na to, ?e tehdy zvítězil rozum a neválčilo se. Doktrína útoku se změnila na doktrínu obrany a ve střední Evropě zase sedí víc jehličí. Např ty první polské mi přijdou ?ity z na?í metrá?e, jen mají malinko jiný střih (viděl jsem jenom kongo, podotýkám ) a přejímačky. Teď mám nesrovnalosti s Kubánskou krizí, ale myslím, ?e to časově odpovídalo, dr?et v ?achu USA raketami po určitý čas, pak Kubu obětovat, ale v Evropě být pán. Je to dost od tématu barevnosti mlokáčů, ale mo?ná to trochu posune hranici fantazie. Jinými slovy, Va?e teorie pane není dostatečně ?ílená, abychom ji mohli prohlásit za pravdivou Twisted Evil .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondra
Člen


Založen: 15. 11. 2006
Příspěvky: 181

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 3:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajímavé názory. Nesouhlasil bych jenom s tím názorem na nasazení mloků v j. Francii. Je to sice oblast barevná-ale hlavně modrá levandulí a bílá vápencovými skalami a kaňony. ?lutá tam snad není.

Sice jsem tam nebyl Embarassed , ale ze snímků a vyprávění si člověk udělá tento obrázek. Laughing
_________________
"Válka je příliš vážnou záležitostí, než by mohla být svěřena armádě." Georges Clemenceau
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 5:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sice jsme to tu u? nakusovali, ale nikde to neskončilo. A Tvůj názor na důvod vzniku mloků, resp. jejich existence je jaký? To, ?e někdo něco nadhodí a ostatní oponují je jedna věc (správná samozřejmě), ale tím to přece nekončí. Já to vidím takhle a rád bych se stejně jako ostatní dověděl něco nového nebo jiného. Třeba abych mohl tuto svoji teorii opustit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frčka
3. ročník
3. ročník


Založen: 13. 11. 2006
Příspěvky: 127

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 12:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V bojových utvaroch ZVO sa vykonávali pravidelné velitelsko - stabne cvicčenia na urovni prapor, pluk, divizia resp. armada. Pri priprave mapovych podkladov pre cvičiace ?taby, pomahali určený poddôstojnici VZS a to nielen zo stabnych rôt. Mapove podklady v 80r. ktore sa vyu?ivali pri týchto cvičeniach boli nielen z uzemia CSSR ale pravidelne aj zo susedných západoeuropskych ?tatov. Najcastejsie NSR a to nie len pohranične pasmo. Precvicovaná bolo najmä činnos? bojových prvosledových utvarov pri napadnuti Ceskoslovenska a nasledný protiutok po prisunutí zaloh smerom .... na nepriatela utociaceho z NSR.
Po ka?dom skončeni velitežsko - ?tabneho cvicenia sa vsetky pripravene ale aj riadne zaevidované mapove podklady ci u? pou?ite a teda počmarane alebo čiste povinne skartovali. A na dalsie cvicenie sa zas pripravili nove, čiste...
Dodavane mapove listy ( z VKU ) boli vo formate A4 a spolu sa zliepali do celkov a? t1 x 2 m a viac. A mozem potvrdi? ze boli mimoriadne podrobne a presne a pravidelne aktualizované nielen čo sa týka uzemia statov VZ ale aj NATO.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 3:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nadhodím velké OT, ale map se to týká taky. Myslím, ?e takovéto materiály se dalo získat nejrůzněj?ími formami. Kdy? jsem před lety pracoval jako geodet v jedné firmě, spolupracovník povídal. Byl jsem na vojně někdy v sedmdesátých letech na jakémsi útvaru topografických slu?eb nebo co a jednou k nim při?la ?ádost. Tehdy překročil čáru nějaký dezertér. To by samo o sobě sice znamenalo p....r jako s...ě, ale on si to navíc zavařil tím, ?e sejmul toho druhého z dvojice. No a Bundesschutz zaspolupracoval, av?ak jeho vydání podmínili mimo jiné tím, ?e chtějí celé území tehdej?í ČSSR v aktualizovaném mapovém podkladu SMO (Státní mapa odvozená, M 1:5000), a to 6x. Já u? v tom nějaký čas nedělám, ale ten mapový list má rozměr cca 0,6 x 0,5 m a zobrazuje území asi 3x5 km. Prý toho tenkrát byly tři narvaný V3S. Tak?e ač ideologičtí nepřátelé (podle dne?ní terminologie protivníci) na ?ivot a na smrt, spolupráce otevřená i velice skrytá tam byla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frčka
3. ročník
3. ročník


Založen: 13. 11. 2006
Příspěvky: 127

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 9:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Papageorge ten rozmer sedi 50cm x 60 cm, mam take mapy doma a cele Slovensko teda VVO (vychodný vojensky okruh) aj zo vsetkymi armadnymi signaturami. Dostal som ich legalne v polovici 90r. priamo z VKU, i ked som musel prejs? cez rutinnu previerku co som ale povazoval za samozrejmos?.
Dovod ako znackar som doplnal pomocou tychto specialnych a presných map vsetky turisticke, naucne, cykloturisticke trasy ktore sa pripravovali, vytycovali v terene a potom zakreslovali do Turistickyvh map z produkcie VHU Harmanec a.s. samozrejme ze som tam potom aj doplnal ine udaje ktore u? bud neboli aktualne alebo sa tam objavili vplivom cinnosti cloveka.

Ale zeby toho boli 3 plne V3Sky, pre ten Bundezwer to sa mi nezda skor jedna V3S aj to nie plná. Viem dost presne aky objem mala cela sada map Slovenska a Ceska republika vzhladom na rozlohu moze obsahovat 2-3 nasobny pocet listov a ak to malo bit 6 x tak jedna V3S to bez problemov odviezla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papergeorge
4. ročník
4. ročník


Založen: 24. 12. 2006
Příspěvky: 480
Bydliště: zpatky v CR

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takhle mi to tenkrát řekl, tak?e lidová slovesnost si tam mohla přisadit. Very Happy . Já to po něm neověřoval. Nicméně koukám a čtu, ?e má? pro rozvoj turisticky zaujaté společnosti nemalé zásluhy, smekám klobouk a ukláním se a? na zem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra KVH Československo 1945 - 1990 -> Všeobecná diskuse Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group