KVH Československo 1945-1990 ČSLA PS SNB VMV LM

       |Připravujeme|               |Fotogalerie proběhlých akcí|
  Nová stránka 1

Členství

Akce

Výstroj a výzbroj

Články a recenze

Zajímavé odkazy

Diskusní fórum

Bazar

Kontakt

 

Vánoční večírek 13. prosince 2008

V sobotu 13. prosince se uskutečnil tradiční vánoční večírek KVH Gardekorps Praha. Protože jsme řadu let jeho pravidelnými účastníky a hlavně proto, že s „Garďáky“ nás pojí bratrství ve zbrani, bereme ho i jako vlastní vánoční večírek.
Protože návštěvnost minulých dvou ročníků poklesla a nenaplňovala kapacity „Varty“, byl letos večírek přesunut do baru Šatlava        u Karlova mostu. Kapacita 55 osob byla naplněna a asi i lehce překročena.
Večírek byl trochu jiný než v předchozích letech. Například pohoštění ve formě řízků a guláše (ještě cca ve 2:00 v neděli nebyl dojeden) bylo příjemnou novinkou pro hosty. Tradiční soutěže nezůstaly zapomenuty, i když letos to byla spíš exhibice jednotlivců než soutěže klubů.
První soutěží bylo rozpoznávání bodáků hmatem, druhou připomínka slavného Videostopu (pro mladší – šlo o obdobu populárního televizního soutěžního pořadu vysílaného v 80. a počátkem 90. let), třetí „muchlání novin na čas“. Porotou, tentokrát pouze dvoučlennou byli páni předsedové.
Zvláště díky trháku v druhé soutěži byl celkovým vítězem vyhlášen George (16 bodů, 26. pěší), následován Bonobákem (14 bodů, KVH Příbram), na bronzový stupínek se dostal Gardekorps (13,5 bodu) a na nás tentokrát zbyla pouze bramboračka (13 bodů).
Soutěže byly prokládány reprodukovanou hudbou k poslechu a tanci. Zde by se asi hodilo zmínit pestrost kostýmů – uniforem které se na večírku objevily, protože zvláště dvoumetrový příslušník Algemeine-SS ve víru tance na hudbu Boney-M byl vskutku nezapomenutelným zážitkem. Vyjma toho se na večírku objevili prušáci, wehrmacht, četník, sudeťáci, pohraničník suchozemský           i dunajský, američan, rakušák, bosňáci (ať žije Julius Meinl v podání Czerivka) a řada dalších s jejich drahými polovičkami (ať už v dobovém kostýmu či společenských šatech). Další humornou figurou byla Czervikova sestra Petra převlečená nečekaně za vojína služby PHM ČSLA, kterou jsme ihned překřtili na výpravčí metra ze stanice Sokolovská (ti mladší už asi výpravčí v metru nepamatují).
Náš klub byl zastoupen takto: 2x vojín motostřelec, 1x vojín PVOS, 1x student VG JŽ, 1x student VSOŠ, 1x turecký obchodník s kávou a koberci, 1x přítelkyně.
Nečekaně bohatou byla letos tombola obsahující desítky cen od ušlechtilé literatury po ušlechtilé kořalky.
Ještě když jsem odcházel po druhé hodině ranní, stále se juchalo a tančilo. Bylo to příjemné setkání s kamarády. Tak 12. prosince 2009 zase?

Petr

Všechna práva vyhrazena. Klub vojenské historie Československo 1945 - 1990. © 2008