KVH Československo 1945-1990 ČSLA PS SNB VMV LM

       |Připravujeme|               |Fotogalerie proběhlých akcí|
  Nová stránka 1

Členství

Akce

Výstroj a výzbroj

Články a recenze

Zajímavé odkazy

Diskusní fórum

Bazar

Kontakt

  Nová stránka 1

Přijímač 2009
(6.) 7. až 10. května 2009


   Bylo nebylo... Ale vlastně bylo. Přišel čas plnění slibů z pozvánky na Přijímač 2009. A abychom to nějak mohli splnit, vydal jsem se s "mladým Kubou" už ve středu večer do Lešan, abychom mohli vše připravit.
   Čtvrtek se tak nesl ve znamení nákupů, úklidu, přípravy výstroje, výzbroje a podkladů potřebných pro akci. Při nákupech jsme se stali zřejmě neoblíbenými u některých obyvatel Vlašimi a Týnce nad Sázavou, protože po našem nájezdu zůstávaly prázdné regály - ono dvacet lidí je dvacet lidí a jen toho chleba se sní pěkná hromada bochníků. Pod našima rukama se z provizorního skladu vyloupla provizorní "učebna", připravili jsme místnost pro ubytování nováčků atd. atd. Zkrátka jsme byli rádi, že jsme to vše jakž takž stihli dokončit ve chvíli kdy večer dorazili první nováčci. Vzhledem k probíhajícímu MS v hokeji jsme večer věnovali sledování utkání našich reprezentantů, které, jak už všichni víte, nedopadlo nejlépe.
   V pátek ráno budíček, rozcvička a už se jede. Výcvik střídaný s přednáškami jede do oběda. Ten se sice zpozdil, ale operativně byla přesunuta část odpoledního programu pro vyplnění vzniklé mezery. Po obědě hodinka na vytrávení a pokračujeme až do večeře.
   Sobotní ráno, zase budíček a zase rozcvička. Sobotní program klape ještě lépe než páteční, oběd je tentokrát taky včas. V podvečer se rozjíždí lehčí kontrola toho co jsme společně za pátek a sobotu probrali. Formou soutěže si tak každý ověřil co mu jde a kde má ještě rezervy. Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo při posezení u ohně, když jsme přitom zároveň opekli špekáčky coby sobotní večeři.
   Nedělní budíček, snídaně a to co k vojenskému výcviku patří každopádně - rajóny. Kolem poledne vyráží nováčci, organizátoři i hosté k domovům. Najednou je po všem. Pocit úlevy že všechno klaplo. Pokud bude zájem o zveřejnění a dostanu k tomu souhlasy zúčastněných, tak na web dám i reakce nováčků a jejich zhodnocení akce.
   U nováčků se pochopitelně vyskytly nějaké ty nedostatky stran výstroje, výzbroje či ostříhanosti a oholenosti, ale věřím tomu, že ti, kteří budou mít chuť s námi nadále ve "hře na vojáky" :-) pokračovat, tyto nedostatky podle svých možností co nejdříve odstraní. Můj dojem ze zúčastněných nováčků je jinak velice dobrý, nikdo se neprojevil jako frajírek či lenoch a všichni se aktivně bez výmluv zapojovali do činnosti.
  

Petr

Všechna práva vyhrazena. Klub vojenské historie Československo 1945 - 1990. © 2008