KVH Československo 1945-1990 ČSLA PS SNB VMV LM

       |Připravujeme|               |Fotogalerie proběhlých akcí|
  Nová stránka 1

Členství

Akce

Výstroj a výzbroj

Články a recenze

Zajímavé odkazy

Diskusní fórum

Bazar

Kontakt

 

Zahájení sezony ve VHM Piešťany (červen 2006)

Pět statečných, jedna přítelkyně a jeden fotograf se vypravilo do neznáma - pouze na základě internetového kontaktu jsme přislíbili účast a pomoc vznikajícímu KVH ČSĽA v Piešťanoch při ukázkách v rámci slavnostního zahájení sezony ve VHM Piešťany. Původně mělo být ukázek hned několik od 60. do 80. let (proto např. ty kožené kšíry)...
Odjezd proběhl jako tradičně poněkud zmateně, ale cesta už utíkala v klidu a nějak kolem 23. hodiny jsme zakotvili na místě. Pozitivní bylo zjištění že občerstvení fungovalo bez problémů a guláš byl i v jednu ráno. Pravda, ceny nebyly příliš lidové... Ubytovali jsme se v jednom z hangárů s technikou a pomalu se uložili ke spánku, jen lijavec který neustával nás nahlodával, jak to asi další den dopadne.
Sobotní ráno ale bylo jasné a suché, takže nálada stoupla. Konečné rozhodnutí bylo, že budou předvedeny pouze dvě ukázky - jedna z období SNP a druhá z 80. let. Od místních organizátorů jsme dostali pokyn k ustrojení, který nás poněkud zaskočil - údajně byla ústroj čítající pouze opasek, sumku, bodák, lahev a kšíry nařízena z bezpečnostních důvodů, já se domnívám že to bylo kvůli tomu, že řada místních nic víc neměla a ještě před ukázkou sháněli kšíry apod... Nu což, na naší akci by se to nepřipustilo, tam jsme se holt přizpůsobili.
Nutno konstatovat, že přes všechny nedostatky - špatná ustrojenost a upravenost místních (mobily, dlouhé vlasy, nesmysly ve výstroji), občasné zmatky v organizaci dne, trochu nejasná ukázka atd. to nebyl špatný výlet. Doufáme že KVH ČSĽA se zmíněných i nezmíněných nedostatků zbaví a přejeme mu tímto, aby se stal spolehlivým a fungujícícm klubem vojenské historie. VHM Piešťany přejeme další exponáty, síly na jejich renovaci a lepší zázemí.
Na fotografiích jsou většinou členové našeho klubu, slovenští kolegové se dají většinou poznat :-) (Picasso ála TAI, zajatec s mobilem na krku atd. :-) )

Autor fotografií Filip Procházka, www.europeanbattlefield.net

 
 

Všechna práva vyhrazena. Klub vojenské historie Československo 1945 - 1990. © 2008