KVH Československo 1945-1990 ČSLA PS SNB VMV LM

       |Připravujeme|               |Fotogalerie proběhlých akcí|
  Nová stránka 1

Členství

Akce

Výstroj a výzbroj

Články a recenze

Zajímavé odkazy

Diskusní fórum

Bazar

Kontakt

 

Den ČSLA 2004 (říjen 2004)

Světe div se, ale po třech a půl letech spatřila světlo světa i fotogalerie ze Dne ČSLA 2004. :)))
Pokud se dobře pamatuji, tak jsme s přípravou této, námi tradičně pořádané akce, která měla za úkol především reprezentovat kluby vojenské historie zabývající se naší nedávnou vojenskou historií, začaly už někdy v červnu a vyplatilo se. S organizací nám vydatně pomohli kolegové z KVH 4. stráční četa a celá akce se uskutečnila v prostorách bývalé protiletadlové základny u Brna. Všichni účastníci se sjeli v pátek večer, nicméně oficiální zahájení, zvláště pak pro diváky, bylo v sobotu v 10:00, kdy nastoupila čestná jednotka složená z vojáků ČSLA a pohraničníků. Československá vlajka vystoupala na stožár za zvuků celé, neroztržené československé hymny.
Poté následovaly ukázky z výcviku vojáků i pohraničníků. Po pauze na oběd přišel čas "bojových" ukázek. Prvním tématem bylo součinnostní cvičení pohraničníků a vojáků při zásahu proti ozbrojené skupině narušitelů hranic, druhá odpolední pak měla téma "červení proti modrým". Koncem poslední ukázky se nám rozpršelo, takže byl akorát čas návratu na ubikace a čištění zbraní.
Mezi tím co odešli poslední diváci jsme se převlékli do vycházkových stejnokrojů a poté se odebrali ke slavnostní večeři.

Petr

   

 


Všechna práva vyhrazena. Klub vojenské historie Československo 1945 - 1990. © 2008